HAYAT REHBERİ

Nurettin Yıldız 400x200
Nureddin Yıldız Hoca Efendiyle Hayat Rehberi Sohbetleri.

Anatolia Radio dinleyicileri için Nureddin Yıldız hoca efendinin sohbetlerini dinletisine sunmuştur. Sohbetleri hergün sabah ve akşam üzeri Anatolia Radio.com’dan dinleyebilirsiniz. Program saatlerini görmek için sitemizin schedule sayfasına gidebilirsiniz.

Nureddin Yıldız Hoca Efendi kimdir?

Kendisi sivil toplum alanında Senabil Hizmet ve Kültür Vakfı ile birlikte birçok sivil toplum örgütünün kuruluşuna öncülük etmis ve halen birçoğunun yönetim ve istişare kurullarında görevine devam etmektedir. Son olarak Sosyal Doku Derneği’nin kuruluşunu gerçekleştirmistir.

Nureddin Yıldız Hoca Efendi tebliğ ve irşad faaliyetleri kapsamında, çocuk ve aile eğitimi, Gençlerin bilinçlendirilmesi, İslam ahlakı, teşkilat eğitimi, ümmet bilinci vb. konularda yüzlerce seminer ve konferans vermistir ve vermeye devam ediyordur. Aylık düzenli olarak 5 dergide (Altınoluk, Ribat, Reyhan, Genç Doku, ElifElif) düzenli yazı yazmaktadir ve ayni zamanda değişik gazetelerde köşe yazıları devam etmektedir.

Nureddin Yıldız Hoca Efendi Senabil Hizmet ve Kültür Vakfında çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi evli ve dört çocuk sahibidir. Dünya Alimler Birliği’nin Türkiye’deki ilk üyelerinden biridir. Düzenli olarak her hafta Sosyal Doku Derneği’nde Pazar sohbetleri vermektedir.